دکتر ابراهیم ساتلیخ محمدی

سیستم نمایش دائمی قند خون یاCGMادامه مطلب...

سیستم نمایش دائمی قند خون یک سیستم قدرتمند برای کمک به افراد دیابتی ، کودکان دیابتی و خانواده های آنها است که می تواند به مدیریت بهتر دیابت کمک کند.

 ادامه مطلب...

آزمایش هموگلوبین ای وان سی، یک آزمایش خون بسیار رایج می باشد که برای غربالگری بیماران دیابتی کارآیی داشته و نشان می دهد بیماران به چه میزان در کنترل بیماری دیابت موفق بوده اند.

ادامه مطلب...

چهار نوع روش برای اندازه گیری قند خون وجود دارد که هرکدام بعنوان معیاری برای تشخیص انواع دیابت و پیگیری بعدی بکار می رود که جزئیات هر تشخیص در تعریف انواع دیابت در قسمت خودش در این سایت توضیح داده شده است. :      A-تست قند خون ناشتا         FBS]    fasting blood glucose] و       B-قند خون 2 ساعت بعد غذا GTT] blood sugar 2 hours after meal  ] و      C-تست تحمل گلوکز glucose tolerance test که بسته به تشخیصی که در نظر داریم مثلا در تست های روتین با 75 گرم ولی برای تشخیص تست دیابت حاملگی در روش تک مرحله ای 75گرم ودر دو مرحله ای 50 گرم و سپس 100 گرم بکار می رود.         D-قند خون  BS  یا blood glucose. Simple

ادامه مطلب...

از آنجایی که در افراد مبتلا به دیابت نوع 1، بدن انسولینی نمی سازد، این افراد باید انسولین مورد نیاز خود را به شکل تزریقات روزانه به بدن خود برسانند. در دیابت نوع 2 که در آن یا انسولین به مقدار کم ترشح می شود و یا در بدن نسبت به عملکرد آن مقاومت وجود دارد، در اکثر مواقع در طی چند سال پس از تشخیص دیابت نیاز به انسولین در فرد مبتلا ظاهر می گردد و دیگر روش های قبلی درمان (مثل قرص های دیابت) قادر به کنترل قند خون نیستند. در دیابت حاملگی نیز باید به منظور کنترل قند خون از انسولین استفاده کرد.برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش انسولین درمانی و بخش های درمان دیابت نوع 1 و2 در همین سایت مراجعه کنید.

ادامه مطلب...

آزمایش هموگلوبین a1c یا قند دراز مدت یک آزمایش خون معمول است که برای تشخیص دیابت نوع ۲، نوع ۱ و پس از آن برای ارزیابی درمان و مدیریت دیابت به کار می رود. آزمایش هموگلوبین A1C با نام های دیگر، از جمله: هموگلوبین گلیکات، هموگلوبین گلیکوزیله، هموگلوبین a1c و HbA1c نیز شناخته می شود.

ادامه مطلب...

پمپ انسولین روشی جدید برای تزریق انسولین است. این روش از سی سال قبل در دنیا استفاده می شود. در این روش به جای 2 یا چند بار تزریق در روز، انسولین به صورت زیر جلدی و مداوم در طول شبانه روز تزریق می شود. برای این کار وسیله ای طراحی شده است که
ابعاد آن مشابه تلفن همراه است.

ادامه مطلب...

اسپیرومتری یا دم سنجی روشی مناسب برای اندازه گیری و ثبت ظرفیت تنفسی ریه است. از اسپیرومتری برای اندازه گیری برخی از حجم ها و ظرفیت های شش ها در بیماران ریوی مانند آسم، بیماری های ریوی انسدادی مزمن و بیماری های تحدیدی ریوی جهت تشخیص و ارزیابی شدت بیماری استفاده می شود.

اطلاعات تماس

مطلب دکتر ابراهیم ساتلیخ محمدی

گلستان - گنبد کاووس- امام خمینی شمالی- نرسیده به میدان یادبود- پلاک  378

تلفن: 33290922 - 017

 

مرکز معاینات سلامت شغلی

گلستان - گنبد کاووس- بلوار سینا- نبش کوچه دهم - پلاک 136-134-132

تلفن: 33385039 - 017 ، 33385029 - 017

rsform