دکتر ابراهیم ساتلیخ محمدی

Classification of Diabetic Neuropathy
3-• Symmetric polyneuropathy•-1 Polyradiculopathy•-2 Autonomic neuropathy تقسیم بندی نوروپاتی دیابتی 1- نوروپاتی محیطی دیابتی DPN و 2-نوروپاتی اتونومیک دیابتی DAN                غربالگری از نظر وجود نوروپاتی در موقع تشخیص دیابت نوع2 وپنج سال بعد تشخیص دیابت نوع1 و سپس حداقل سالانه انجام گردد.ارزیابی برای پلی نوروپاتی قرینه انتهایی باید شامل چه معایناتی باید باشد؟ 

پیشگیری از رتینوپاتی دیابتی

توصیه کنترل مطلوب قند خون و فشار خون باعث کاهش ریسک و اهسته شدن گسترش بیماری چشمی می شود.
با کنترل دقیق قندخون و معاینات منظم چشم می توان رتینوپاتی دیابتی را به حداقل رساند. اگرچه حتی با مراقبت مطلوب، همیشه نمی توان آسیب رتین را آهسته نمود و یا از بروز آن پیشگیری نمود.

 

 بیماری مزمن کلیه
یک بحران سلامت عمومی می باشد و با افزایش شیوع ، افزایش هزینه و نتایج نامطلوب همراه است . (CKD) بیماري مزمن کلیوي توصیه های مهم ADA بیماري مزمن کلیوي

ادامه مطلب...

ابتلا به دیابت با مزه (DM)سبب بروز عوارض گوناگون می شود بالا بودن مقدار قند در خون به مدت طولانی سبب بروز عوارضی در اعصاب، کلیه ها، چشم و رگ های خونی می گردد. دیابت سبب کاهش توانایی بدن در مقابله با عفونت ها می شود. اگر دیابت به خوبی کنترل نشود تخریب ارگانها واختلال در سیستم ایمنی افزایش می یابد . از جمله عوارض جدی دیابت مشکلات پای دیابتی است. مشکلات شایع مرتبط با پا در افراد مبتلا به دیابت خیلی سریع به مشکلات حاد و جدی تبدیل می شوند.